Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Autók és problémák!Általános csevegő,kérdezz felelünk!

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
22 válasz erre a témára

kulop

kulop

Zsebibaba

• Veterán
  • PipaPipa
  • 0
  • 25 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Nemrég vettem egy VW T4 2,4 Dízel, 1991 -es autót,lepukkant motorral.Ette az olajat és melegen alapjáraton nem volt olajnyomás (mechanikus mérővel mértük). Teljes motorgenerálon esett át, új olajpumpával. A hengerfejhez nem nyúltunk (ránézésre, nemrég újították fel, amit az előző tulajdonos is alátámasztott). A teljes motorgenerál után elindítottuk, hidegen van, melegen - alapjáraton nincs olajnyomás, de fordulaton is minimális, 1-1,5 bár. Hol lehet a hiba, mert már tanácstalanok vagyunk mihez nyúljunk. Minden segítséget előre is köszi.
  • 0

Dadus

Dadus

Kisherceg

• ViP
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 1967 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
  • Lakhely:Szolnok
Szia !

Olajszűrőt cseréltél ?

Üdv.: Dadus
  • 0

kulop

kulop

Zsebibaba

• Veterán
  • PipaPipa
  • 0
  • 25 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Minden új a hengerfejen kívül, így az olajszűrő is.
  • 0

furo80

furo80

Feltörekvő

• Veterán
  • PipaPipa
  • 0
  • 52 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Az üzemanyagszüröt is kicseréltétek? Dízeles autókba gyakran raknak koszos gázolajat, ami eltömítheti azt és ettöl rakoncátlankodhat a motor. Nem vagyok szerelö, csak egy tipp volt.
  • 0

Bolli

Bolli

Lézengő

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 81 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Cegléd
Főtengely lett köszörülve?
  • 0

Dadus

Dadus

Kisherceg

• ViP
  • 0
  • 1967 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Hi !

Lehet, hogy a rendszerben valahol van egy szennyeződés, ami a hőmérséklet emelkedésére megnagyobbodik, és ezáltal csökkenti az áteresztőképességet. Próbáljátok meg valamelyik szakszervízben kimosatni a rendszert.

• 0

tinki

tinki

Feltörekvő

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 62 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Szia!próbáljátok lennt is megmérni az olajnyomást először a blokkban majd a hengerfejben is .ha jól meg lett köszörülve a főtengely legalább lennt a blokkban jónak kell lenni az olajnyomásnak.
  • 0

pityu14

pityu14

Citromdí­jas

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 281 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Érdeklődés:...
Lehetséges esetleg a motorolaj is, hogyha nem megfelelő és esetleg meleg motornál túl elvékonyodik és így nem bírja felnyomni az olajszivattyú.
  • 0

Zooli78

Zooli78

Totyogó

• Felhasználó
  • Pipa
  • 0
  • 1 Hozzászólás
  • köszönet
sziasztok van egy Blaupunkt gyári ignisbe cd-s autorádom de elhagytam a kodot a szervizbe 6000Ft az uj tud e ebbe valaki segiteni ???
  • 0

kulop

kulop

Zsebibaba

• Veterán
  • PipaPipa
  • 0
  • 25 Hozzászólás
  • 0 köszönet

Hi !

Lehet, hogy a rendszerben valahol van egy szennyeződés, ami a hőmérséklet emelkedésére megnagyobbodik, és ezáltal csökkenti az áteresztőképességet. Próbáljátok meg valamelyik szakszervízben kimosatni a rendszert.

Köszi, az ötlet jó volt, mi is hasonlót gondoltunk, darabokra szedtük az új motort, semmi hibát nem találtunk, utolsó mentőötletként a szerelőm flexel kettévágta az olajhűtőt. Totális dugulás, az előző tulaj vmilyen motorfelújító adalék löttyöt öntött bele hogy eladásra feljavítsa. 12.000 Ft - ért vettem egy olajhűtőt, a probléma megszűnt, az autó azóta kifogástalanul működik.
  • 0

Man0waR

Man0waR

Vicces Fiú

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 729 Hozzászólás
  • 1 köszönet
  • Lakhely:A "Beast" barlangjából!!!"

a szerelőm flexel kettévágta az olajhűtőt. Totális dugulás, az előző tulaj vmilyen motorfelújító adalék löttyöt öntött bele hogy eladásra feljavítsa

Sajnos ez magyar mentalitás.
Mondta volna a volt gazdája: 'báz' "ez egy 91-es, 400e km-es szívódiesel, húzd szét a blokkját, mert már van baja."
Egyszer mesélte motorostalálkozón ismerős, hogy ő úgy adta el a nagy olajfogyasztású motorját, hogy olyan olajat (vagy zsírt?)öntött a motorjába, hogy negyed óráig tűzön kellett melegíteni, hogy normálisan kifollyon...
Május óta azért feladta a leckék ez a hiba.
  • 0

csempész

csempész

Anya megengedte

• ViP
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 841 Hozzászólás
  • 1 köszönet

sziasztok van egy Blaupunkt gyári ignisbe cd-s autorádom de elhagytam a kodot a szervizbe 6000Ft az uj tud e ebbe valaki segiteni ???

Tudom, hogy nem egy nagy segítség, de hátha mégis!

Kérlek Jelentkezz be vagy Regisztrálj hogy lásd a rejtett tartalmat.

• 0

RED 659

RED 659

Haladó

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 361 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Sziasztok!

Peugeot 307-hez keresek kulcs házat mert a régi tönkrement. Nem tudjátok hol lehet venni ilyet?
  • 0

Chipi

Chipi

The Hangover

• ViP
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5
  • 2801 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Sziasztok!

Van egy Skoda Octavia 1.4 Classicom (2004.04 havi)!
Kb 2 hónapja kezdte azt csinálni, hogy elindítom, akkor alapjáraton 1000 és 300 RPM között ingadozik a fordulat, majd néha-néha felvillan az akkumulátor töltés jelző a műszerfalon (néha le is ált a kocsi)!
Kicseréltem az aksit egy vadonat új, kezelés mentes ("zselés")aksira, de ugyan úgy csinálja, bár nem áll le a kocsi!

Ha el kezd villogni az aksi visszajelző, akkor oda lépek neki, forgatom 4-5000 RPM-ig, akkor beáll az alapjárati fordulat 800-900ra, és nincs gond!!

Szerintetek mi lehet a gond?? hol keresgéljek??

(71000 km van most a kocsiban, nyáron volt olaj csere, levegő szűrő csere, gyertya csere: NGK 3 pólusút cseréltem 2 pólusú BOSCH gyergyákra, de nem vettem észre gyújtás gondot)

Várom az ötleteket!

Köszönettel: Chipi
  • 0

nightlife

nightlife

The Godfather

• Elit
  • 0
  • 1736 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Kiskunyhóháza
Szia Chipi!

Szerintem a legegyszerűbb és legkézenfekvőbb megoldás ha nem kezdessz el keresgélni,hanem elviszed az autót egy hibakód olvasásra.
Ez kb.3000 Ft és legalább meg tudod,hogy konkrétan mi a baja.

Üdv.:nightlife
  • 0

Dadus

Dadus

Kisherceg

• ViP
  • 0
  • 1967 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Szia Chipi !

Szerintem léptető motor probléma. Meg lehet próbálni javítani tisztítással, de csak óvatosan.

• 0

tinki

tinki

Feltörekvő

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 62 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Szia!
Valószinü amit Dadus irt az a probléma ki kell pucolni a pillangószelepnél ha van az olajsarat vagy a kormot.esetleg kitakaritod féktisztitóval.
  • 0

Chipi

Chipi

The Hangover

• ViP
  • 5
  • 2801 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Hy!

Köszönöm szépen a válaszaitokat!
Valószínűleg az lesz, hogy a haverommal átvézzük, és ha megkapom a fizetésem, akkor elmegyek egy hibakiolvasásra is!!

Köszönöm!
  • 0

a_grave_man

a_grave_man

"Fordítva vetted be a gyógyszered?"

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5
  • 3184 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:California

Szerintem a legegyszerűbb és legkézenfekvőbb megoldás ha nem kezdessz el keresgélni,hanem elviszed az autót egy hibakód olvasásra.
Ez kb.3000 Ft és legalább meg tudod,hogy konkrétan mi a baja.

Nekem 5000-ért mondtak ilyen kiolvasást. Amikor elvittem, mindent rendben találtak, de legombolták rólam az ötöst. dry.gif
Aztán ugyanúgy le-leesett a fordulatszám időnként, idegből olyankor persze padlógáz. biggrin.gif Egy ismerős szerelő átnézte és megállapította, hogy "koszos" volt a benzin amit utoljára tankolhattam. Vettem egy flakon injektor tisztítót (2000 Ft körül volt), bele a tankba, rátankoltam még egy keveset, hogy megkeveredjen az egész. Azóta jó. smile.gif
  • 0

nightlife

nightlife

The Godfather

• Elit
  • 0
  • 1736 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Kiskunyhóháza
Ezek szerint a "koszos" benzinnek nincs hibakódja. laugh.gif
  • 0

Chipi

Chipi

The Hangover

• ViP
  • 5
  • 2801 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Más fórumokon olvastam, hogy ez a fordulat ingadozás a pillangó szelep koszolódás, vagy a Lamda Szonda miatt van!
De sajnos akku merüléssel nem találkoztam! sad.gif
A haverom, aki szokta csinálni a kocsim, azt mondta, hogy ez a rövid távú használatnak is betudható!

A héten megpróbálom kitisztítatni, ha nem sikerül, akkor hibaolvasás, és beszámolok, majd hogy mi volt a gond, ha esetleg másnak is lesz ilyen problémája, akkor már tudja hogy hol keresse a hibát!
  • 0

a_grave_man

a_grave_man

"Fordítva vetted be a gyógyszered?"

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5
  • 3184 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:California

Ezek szerint a "koszos" benzinnek nincs hibakódja. laugh.gif

Én azért írtam így, mert miután elolvastam Chipi gondját, én is találkoztam már ilyen jelenséggel és nekem ez volt a baj. Most lehet, hogy nem jól fejeztem ki magam, amikor a koszos szót írtam, lehet szimplán ratyi volt a benzin, vagy csak arra alkalmatlan, hogy az autóba tankoljam. Amúgy más kúton is találkoztam már ilyen jelenséggel, ott konkrétan vizezték a benzint, hát oda se járok már tankolni. biggrin.gif
  • 0

vitaliti

vitaliti

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 35 Hozzászólás
  • 0 köszönet
de lehet hogy a generátorod nem termel elegendő áramot vagy valahol " elveszik ". nekem pl ez a hiba...
lehet is látni hogy ha odaállsz egy falhoz pl ... hogy a világításid fényereje is fog változni ...
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó