Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Volkswagen Caddy Life 1.9 PD TDi 4MOTIONVagy-vagy

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
10 válasz erre a témára

bono92

bono92

Azonosítatlan Gépíró

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 2377 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
  • Lakhely:Budapest
  • Érdeklődés:Sport: F1, Rally<br />Autók<br />Zene: House<br />Média
Hali!

Nem rég olvastam erről az autóról egy tesztet, és egy kicsit meglepődtem, hogy mi a rákért ilyen drága ez a kocsi? ohmy.gif (kicsit nagyon nem értem)

De elöször kezdjük a pozitívumokkal. A kocsi nagyon jól össze van rakva, hozza a szokásos VW minőséget. Tágas a kocsi, jó a térérzet. Hatalmas a fejtér, 2 tolóajtó. Rengeteg polc, rakodóhelység (padlástér, ajtózsebek stb.) Gigantikus csomagtér, jól kihasználható, sík padlójú.
A VW-minőség: ajtók csukódási hangja, kapcsolók precíz kattanása, az illesztések pontossága, a rések keskenysége. Szépek a felületek, a minőség is jó.

Van benne 4kerék meghajtás. Haldex kuplungos. A futóű is jó, pedig sima merev tengelyes, laprugókkal. A motornak hangos, csúnya hangja van, de legalább keveset fogyaszt.

De kérdem én: mi a [email protected]ért kerül ez a kocsi 9 (azaz kilenc) millióba ???? Melyik hülye fizet ennyit ezért a kis furgonért? 9 millióért már veszel egy prémium autót, nem egy haszongépjárműt! 9 milkáért már kapsz egy 159-es Alfát, egy majdnem fullos 407/C5-öst, de még egy 3-as BMW-ét, vagy egy A4-est!

Jó okés ebbe a kocsiba volt rengeteg extra, kb 20%-al dobta meg az árat. OKés, nem vesszük figyelembe azt a 20%-nyi extrát, akkor is 7,3 millió a kocsi !!!

És vannak azért bosszantó hibák: Nincs pótkerék !!! ohmy.gif nincsen... Nem helytakarékosságból, mert a csomagtér padlója latt ott tátong a kva nagy üres térség. Csak simán kispórolták!!! helyette van javító nyálka és mini kompresszor, azzal old meg a defektet! és bután elheylezve ez a javító csomag, nem a hatalmas csomagtér egyik üregében, hanem bután elhelyezve a szélvédő feletti polcon. Kérem ez egy 4x4-e kocsi. Nem terepjáró, de benne van a pakliban, hogy rossz, köves földúton is mennek vele. Ott egy defekt...
Gyönyörű a rádió és a tolatássegítő nagy képernyője ( jah, van benne hatalmas, színes képernyő) DE mért sematikus ábrát mutat, miért tolatóradaros, tolatókamera helyett? hisz ott a bazinagy színes képernyő! Mennyibe kerülne a gyárnak, amikor fillérekért dobnak utánunk egy webkamerát! És NINCS benne navigátor !!! én amikor megláttam a színes képernyőt, aszittem egyből, hogy van benne navigátor ! De nincs benne ! És a navigátor nem fért volna bele egy 9 milliós autóba? már 50 ezerért kapni, de nagytételben a gyárnak, ugyebár, jóval olcsóbb lenne. Nincs zárható kesztűtartó, sót még ajtaja sincs.

Fura, hogy ha megnyitom a Volkswagen magyarországi internetes honlapját, a személyautók választékában nem szerepel a Caddy. Titkolják, rejtegetik, mint prűd család a megesett lányt. Csak a haszonjárműves oldalon bukkanunk rá, holott ez a márka egyik legpraktikusabb személyszállítója (hasonló a helyzet például a Ford Tourneo Connecttel is.) Ezzel a vezérképviselet mintegy elfogadja, sőt erősíti a nézetet, hogy a Caddynek nem valami nagy a presztízse: inkább a fiatal vagabundok és a kicsit izzadságszagú melósok kocsija, mintsem a finom ?életstílusembereké?. A tesztjármű ára viszont prémiumszintű: közel kilencmillió forint. És nagyon nem prémium autó ez.

Szal nem igazán értem, hogy miért kérnek ezért az autóért 9 milliót? és melyik hülye veszi meg ennyiért? sztem az, aki nem nem tudja a pénz értékét...

Egykét kép:

• 0

TrueMaster

TrueMaster

Ninja

• Támogató
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 1
  • 1664 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Egyik haveromnak van Caddy-je teherbe, ő 2,5 milláért vette smile.gif
Szerintem az a 9milla valami félreírás lehet smile.gif
  • 0

bono92

bono92

Azonosítatlan Gépíró

• Törzstag
  • 0
  • 2377 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Nem félreírás wink.gif elhiheted.
Igen az a teher, most újonan a legolcsóbb 3,6 millió. Ez a Life verzió. De akkor is nagyon sok egy ilyen autóért a 9 millió.
  • 0

TrueMaster

TrueMaster

Ninja

• Támogató
  • 1
  • 1664 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Ezt akkoris benézted valahol mert:

Kérlek Jelentkezz be vagy Regisztrálj hogy lásd a rejtett tartalmat.

Idézem: "Listaár : 7.740.200.- Ft A bemutató autó kedvezményes ára : 6.490.000.- Ft "

Na erre varjál gombot biggrin.gif Évjárat 2009/02 wink.gif És ez a "Life" verzió, amit Te is írtál!

Közel sincs 9millió, de ez is elég borsos összeg érte szerintem, ha azt veszed hogy hasonló kaliberű családi autókat már 3-4 milláért lehet kapni, lásd Peugeot Partner, Renault Kangoo stb...
  • 0

bono92

bono92

Azonosítatlan Gépíró

• Törzstag
  • 0
  • 2377 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Úgy látom, nem olvastad el figyelmesen a hsz-emet! wink.gif idézem az első postomból: "Jó okés ebbe a kocsiba volt rengeteg extra, kb 20%-al dobta meg az árat. OKés, nem vesszük figyelembe azt a 20%-nyi extrát, akkor is 7,3 millió a kocsi !!!" wink.gif

Énse értem, hogy miért kerül ez 9 millióba, hisz a Partner meg ezek ugyanilyen kocsik, mint ez, és azok 3-4 milliák. És ráadásul a Partner/Berlingo duó díjnyertes, akárhogy mocskoljátok, hogy de ez [email protected] francia.
  • 0

deathtime

deathtime

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 42 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:találd ki
  • Érdeklődés:Minden
Szerintem drága, és csúnya is. biggrin.gif
  • 0

TrueMaster

TrueMaster

Ninja

• Támogató
  • 1
  • 1664 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Fateromnak Kangoo-ja van már 5 éve és semmi baja nem volt vele az égata világon és már a 200 000 Km-t karcolja az autó smile.gif
  • 0

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Viharsarok
1. én sem értem hogy mi kerül ebbe 9 milióba, és tényleg hülye az aki ennyi pénzért iylen haszongépjárművet vesz.Eleve a VW-k drágák...

2. ezeket az autókat hatalmas cégek.(pl.:Hirschmann) használják, nyilván nem 1db-ot vesznek belőle hanem több ezret, ilyenkor pedig már más árlista vonatkozik az egészre, olcsóbb lesz szinte minden, mert ugye több ezret vagy több százat vásárolnak meg.

"Fura, hogy ha megnyitom a Volkswagen magyarországi internetes honlapját, a személyautók választékában nem szerepel a Caddy. Titkolják, rejtegetik, mint prűd család a megesett lányt. Csak a haszonjárműves oldalon bukkanunk rá"

Miért lenne fura? csak mert neked nem tetszik hogy meg kell nyitni egy másik oldalt?Ez egyáltalán nem rejtegetés, egy külön oldal van a haszongépjárműveknek... őőhaaa.nagygond, magyarparasztja nem találja meg csak ha egyoldalon van.... OKOS!!!!

Elolvastad a totálkáron vagy valahol, ahol szintén ilyen nyers stílusban fogalmaznak, majd utána belinkelted ide.
Jó-jó 9milla, nincs hozzá Gépées, buta és idegesitő dolgok vannak benne, de legalább nem kell havonta költekezni rá, mint a konkurens Peugeot Partner-re és Citroen Berlingora.

• 0

bono92

bono92

Azonosítatlan Gépíró

• Törzstag
  • 0
  • 2377 Hozzászólás
  • 0 köszönet
[email protected] wink.gif ezt a hsz-t akkor másold be az e-mailbe, és küld el az Autó Motornak!
  • 0

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Viharsarok
Minden márkánál vannak kivételek:

Peugeotnál pl kivétel a jó minőségű haszongépjármű, míg a VW-nél kivétel a rossz minőségű.

Egyébként ahogy egy jó barátom mondta annak idején:
"Minden autónak vannak hibái, csak valamelyiknek 1, valamelyiknek meg 100!" smile.gif

• 0

bono92

bono92

Azonosítatlan Gépíró

• Törzstag
  • 0
  • 2377 Hozzászólás
  • 0 köszönet