Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Mercedes kedvelők topikja!Csillagos osztályok!

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
15 válasz erre a témára

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
  • Lakhely:Viharsarok
Hali!

Itt lehet beszélgetni a Mercedes verdákról. smile.gif Főbb jellemzők: Luxus, precizitás, minőség, design.
Legfőbb jellemző: Nem csak ahhoz kell sok pénz, hogy megvedd, hanem ahhoz is hogy fent tartsd.
Gyári tuning:AMG
Leányvállalat: Maybach.

Képek:
Mercedes SL300 Coupe

Mercedes C63 AMG

Mercedes GLK

Mercedes CL500

Maybach Exelero

Nekem tetszenek a mercik, bár a design egyszerűbb, de a luxust és a minőséget képviselik.Bár a szervizelésük és az alkatrészek nagyon sokba kerülnek, sokan szeretik.

• 0

Chipi

Chipi

The Hangover

• ViP
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5
  • 2801 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Hát, nekem annyira nem jönnek be a marcik, csak a C63.
Nem ér annyit az autó, mint amennyit kiperkálsz érte...
És a luxus kényelemtől nagyon nagyon messze van!
A szervíz... Hát, épp ma beszéltem egy vevőnkkel, akinek egy új merci sprinterje van/volt és 1 évesen föladta a gép!
Kormányzár nem old ki, igy nem kap jelet az elektromos kulcs, és nem lehet elfordítani a kulcsot.
Az új kormányzárat, csak a németek adják ki alvázszámra, de mivel az uj zár nagyobb, mint a mostani, ki kell cserélni a kormányoszlopot.
A fékbetétek olyan kemények, hogy a tárcsa kopik, nem pedig a gumi!
És ez csak a töredéke amiket elmesélt.
Egy (luxus) tehergépnek azért nem igy kellene műkönie 10-en pár millióért! dry.gif
  • 0

balu1977

balu1977

"Fordítva vetted be a gyógyszered?"

• Törzstag
  • 5
  • 3349 Hozzászólás
  • 1 köszönet
  • Lakhely:felvidék
A főnökömnek voltak mindig S mercijei de egy idő után feladta és azóta lexusal jár... Asszem ez elmond mindent.
  • 0

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Szerintem a tehergép más mint a személyautó.Na de mindegy.A merci terepjárókról csak pozitivat tudok mondani, bár nekem nincs, de sok embert ismerek akinek van ilyen G sorozata.Bár egy pl.: elromlott az elosztófedél->go szerviz->tulaj hanyat dobta magát, 720ezerbe került!Auto Bild, emg még más újságok is leírták hogy a G sorozat nem divat terepjáró, hanem komolyan felvehetik a versenyt a Land Roverrel és a Jeep-el! smile.gif
Egyébként még soha nem ültem más osztályú merciben, igy nem tudok véleményt mondani a kényelmükröl.
  • 0

Chipi

Chipi

The Hangover

• ViP
  • 5
  • 2801 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Az én főnökömnek, egy ML270-ese van, eddig 2 szor volt benne turbócső cserélve, egyszer meg komplett turbó csere!
A tgk tényleg nem ide tartozik, de ha egy "örök életre" tervezett munka gép nem bírja a strapát, akkor mit mondjunk egy személykocsiról??
De viszont a C63 AMG nagyon ott van, és tetszik is! (az más dolog, hogy hamarabb vennék RS4-et vagy M3-at)
  • 0

offa55

offa55

Azonosítatlan Gépíró

• Veterán
  • 1
  • 2454 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Én ültem már Mercedesben. Legutóbb, pár hete egy taxi volt az, E vagy C osztály lehetett, 2L feletti turbómotorral, automata váltóval.
Szép volt, jól is ment, igaz csak városban mentünk, és nem hosszú távon. De én valahogy úgy vagyok vele, hogy az ilyen autó már nem igazi autó. Tehát lehessen hallani a motorhangot, nem baj ha valami zörög benn, érezni lehessen az utat a futómű "visszajelzései" alapján.
Meg kell hagyni, azért a Merci nagyon kényelmes volt, baromi csendes, hatalmas hely volt benn hátul. A váltó nagyon szépen kapcsolgatott, gyorsan és hang nélkül. Műszaki dolgokról nem tudok, lett-e már benn valami cserélve meg ilyenek, csak ennyi tapasztalatom van róla. Ilyen szempontból azt tudom rá mondani, hogy jó, tetszett.
De csak akkor vennék ilyen luxus autót, ha idős lennék és csak a kényelem, a megbízhatóság, elegancia számítana. De még talán akkor sem smile.gif Egyrészt pénzem se biztos, hogy lesz rá, meg igényem sem smile.gif
Könnyen kitalálhatjátok, hogy mi lesz az első saját autóm márkája biggrin.gif

Még kiskoromban, apával lakókocsiért mentünk valahová trélerrel, hogy nyáron legyen mivel nyaralni menni smile.gif Na szóval, ezért elkértük ismerősünktől a Mercijüket, mert az akkori Fiat Ritmo-nkak nehéz lett volna a tréler meg a lakókocsi smile.gif Valami régi, fehér, dízel Merci volt. Azt hiszem ilyen volt:

Jól ment, meg elég tágas volt. Ennél többre nem emlékszem biggrin.gif
  • 0

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
asszem ez egy 200D smile.gif Kémia tanáromnak(aki amúgy autógyűjtő) van egy felújított 450 SEL 6.9 típusú Mercije.
Felújítva, eredeti német alkatrészekkel.Nagyon szép autó!annak az autónak lelke van, igaz ez a hatalmas lélek sokat eszik(20-22l) de nagyon szép autó!Sokkal szebb és értékesebb mint egy mai Mercedes.

Én általában nem szoktam megnézni a merciket, de ezen megakadt a szemem!

(nagy arc a kémia tanár, kémiát sosem tanít, Volgával jár, csak néha jön másik autóval, nagyon ért az autókhoz, a legjobban a Porschéhez!)
  • 0

bono92

bono92

Azonosítatlan Gépíró

• Törzstag
  • 0
  • 2377 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Budapest
  • Érdeklődés:Sport: F1, Rally<br />Autók<br />Zene: House<br />Média
Hali!

Aki szereti a hűvös német eleganciát, az vegye meg, fizessen ki érte több milliót, úgyis a csillagot fizetik meg. Hát azért azt nem mondanám, hogy dizájnos kocsi. Legtöbbször csak jót lehet hallani a mercikről, de azért akad egykét rossz is.
Offa: az egy jó kis ződséges Merci! laugh.gif biggrin.gif vagy taxi emblémát látsz a tetején, vagy a zőldség lé csorog ki a csomagtartóból, mert éppen a piacról megy haza. Viszon nagyon sokat bír az a kocsi, ilyen 1 millió km-t lazán kibír.

• 0

krizsi000

krizsi000

Feltörekvő

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 66 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Az egy W123-as Merci, és igen mindenkinek vagy a taxi, vagy a zöldségesverda jut az eszébe róla, pedig ezek gyönyörű autók, még anyagból vannak, és lassan már kuriózum. Ez sokkal inkább autó mind az a sok tejfölös doboz amit ilyen-olyan hitelekkel vesztegetnek a hozzá nem értő madaraknak...

A mai mercikről meg csak annyit, hogy 20éve még az autó adta el az emblémát, ma meg az embléma az autót.

Nagy vágyam egy 190D Merci, nem nagy dolog megvenni mert nem drága annyira, de félek a fenntartási költségektől... valakinek nincs erről tapasztalata hogy egy 2000 köbcentis 190D-nek mennyi is a fenntartása?
  • 0

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Hali!

Hát igen, ezek az autók már kuriózumok! smile.gif Nagyon szép autók, főleg ha fel vannak újítva! smile.gif

,,fizessen ki érte több milliót, úgyis a csillagot fizetik meg" hát sajnos ez full igaz.
  • 0

offa55

offa55

Azonosítatlan Gépíró

• Veterán
  • 1
  • 2454 Hozzászólás
  • 0 köszönet
2009-ben érkezik az új Mercedes E-osztály. Ma mutatták az Autó-Mániában.
Kicsit furcsa, hogy négy lámpa van elől smile.gif

• 0

TrueMaster

TrueMaster

Ninja

• Támogató
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 1
  • 1664 Hozzászólás
  • 0 köszönet
offa: Szerintem elég csumpi lett, legalábbis így ezen a képen amit linkeltél... nekem annyira nem jön be.
  • 0

Kiskrapek90

Kiskrapek90

Kisherceg

• Törzstag
  • 0
  • 1931 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Elég csúf szegény! smile.gif

Az elejéből talán csak a hűtőmaszk hasonlít a régebbi E osztályra! smile.gif

Dehát ez a trendi úgylátszik, hogy mindenféle, kocsira nem hasonlító dobozokat csinálnak!
  • 0

bono92

bono92

Azonosítatlan Gépíró

• Törzstag
  • 0
  • 2377 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Budapest
  • Érdeklődés:Sport: F1, Rally<br />Autók<br />Zene: House<br />Média
De miért lenne kötelező, hogy az új generáció hasolnítson a régiekre? mert a Te hsz-edből ez jön le.
  • 0

Kiskrapek90

Kiskrapek90

Kisherceg

• Törzstag
  • 0
  • 1931 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Nem kötelező, de ez már úgy néz ki, mintha nem is E osztály lenne!
  • 0

astra605

astra605

Lézengő

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 77 Hozzászólás
  • 0 köszönet
14 éve négy lámpa van elől.
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.