Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Általánosságban az autókrólminden ami autó, történetek,érdekességek...

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
44 válasz erre a témára

offa55

offa55

Azonosítatlan Gépíró

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 1
  • 2454 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
Elég az a 75 lóerő biggrin.gif Daewoo-ba is csak annyi van, 1350 ccm smile.gif Igaz, egyáltalán nem tartom autónak, de 150-nél még a motort se hallani nyüszíteni smile.gif Szerintem 180-at ki lehetne belőle gyötörni, ha nem többet. Egy valami hiányzik belőle, az pedig a fordulatszámmérő. Jó lenne ha lenne benn, úgy legalább látnám, meddig lehet pörgetni. 3. ba 90-el már hallani a hangját, meg 1-be ha megrugatom. De azt is csak szolidan, meg persze vizes füvön biggrin.gif Nem szabad gyepálni, azt nem bírná sokáig.

Ahogy nézem átnevezted a topikot. Na de sebaj, így is jó, csak nehezen találtam ide biggrin.gif
  • 0

vikking56

vikking56

ElitLúzerKommandó

• ViP
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 1
  • 1102 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Gödöllő-city
Egyébként az Alfások 95%-a lakott területen belül NEM versenyez. Nem azért, mert jajj a szabályok, hanem elvből. Nálam is max egy lámpától lámpáig fér bele, 3*2 sávos úton, ahol tudom, hogy le van lámpázva mind a kereszt mind a gyalogosforgalom.

Pl ez az asztmás gyerek is tegnap, városon belül ment el jó nagy lendülettel, meg még két vagy három autó mellett. Amíg kellett egy kis erő (ez előtt ugye az autóÚT részen, ahol eltoltuk 190-ig és elfogyott), addig nem ment neki, utána meg elnyúlt annyira, hogy nem tudtuk utólérni. Gondolom híreszteli, hogy hogy elment, csak az nem zavarja, hogy a 3 alkalomból amikor megelőzött, egyszer versenyeztünk csak biggrin.gif

Ugyanezen az útszakaszon a múltkor egy A4-est sikerült lenyomni a francba. De nem is ez volt a vicces, hanem a mód... Falu, 5. 55-60-as tempó, audis srác beér a valagamba, utólagos xenon süti a szememet, na mondom meglátjuk, hogy mit tud a fűnyíró nyomatékból. Lepadlóztam, az audi vissza is váltott 3-ba, és úgy igyekezett, 150-160-ig azt mondom, hogy jött, aztán a további padlózásnál úgy elmaradt mint a borravaló smile.gif Persze én vissza se váltottam, így könnyű volt tartani a tempót tongue.gif
  • 0

offa55

offa55

Azonosítatlan Gépíró

• Veterán
  • 1
  • 2454 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Tulajdonképpen az enyém is csak részben volt lakott területen. Ott kapott vérszemet, hogy elmenjen mellettem. De nem jött össze neki, mikor már visszalasítottam az lakott területen kívül volt. Meg alig volt egy két autó a közelben. Itt még a körforgalom is nagy szó, nem, hogy lámpa vagy 3x2 sávos út smile.gif

Jó lenne egy 155 Q4, azzal nem lenne akadály. De még egy 33-as 1.7 Boxer is megtenné a maga 137 lóerejével.
220-at viszi smile.gif
  • 0

vikking56

vikking56

ElitLúzerKommandó

• ViP
  • 1
  • 1102 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Igazándiból mondok neked egy titkot, egy kétezres 155-156-145-146-75 is bőven megteszi. Nagyon szedik a lábukat azzal a 150 körüli lóerővel. Ha a 120 lovas egyhatosnak alig van ellenfele, akkor egy kétezressel bőven be lehet próbálkozni nagyobb kategóriák ellen is smile.gif
  • 0

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Viharsarok

csak én hallom ezt az enyhe sziszegést? néztem pár vidit jutubon, hát nagyon meggyőző autó biggrin.gif

ezek a hangok... gyönyörűek...
  • 0

offa55

offa55

Azonosítatlan Gépíró

• Veterán
  • 1
  • 2454 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Szép hang meg kell hagyni. A Grande Punto egyébként is közel áll hozzám. Ugyanis egy Fiat Grande Punto 1.3 JTD volt az autó amelyiken vizsgáztam forgalmiból. Tehát ezen szereztem meg a jogsim, és mondhatjuk ezen tanultam meg vezetni.
Előtte egy Peugeot 206 1.4 TD-je volt oktatómnak, amit lecserélt a Punto-ra. Sokkal jobban bejött nekem a Punto smile.gif

vikking a 2000-es motor is sokat eszik, akkor már mindegy, hogy Q4 vagy nem smile.gif
  • 0

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Régebben egy új 525 d bmw-ben ültem, hát az is egy életre szóló élmény volt! Bár motorhang alig volt a szigetelés miatt, iszonyatosan ment az az autó!
  • 0

vikking56

vikking56

ElitLúzerKommandó

• ViP
  • 1
  • 1102 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Ja m5, cserélj olajat 2000 kmenként, generálozd 50.000-enként azt jó lesz jövőre is...

ódi meg hulladék. jobb szó nincs is rá. Szét van hajtva az összes, legalább tízszer totálkáros volt az összes S-es mo-i ódi (a régebbiek, bár láttam már háromba hajtogatott S6-ost is összerakni és német orvos tulajtól sérülésmentesként eladni...) , a győri gyárban meg a szaros V10-eken kívül az összes motorral annyit foglalkoznak, hogy véletlenszerű alkatrészeket belehajigálnak azt annyi... Ja, pdtdi: vicc. jobb szó nincs is rá! Romhalmaz.

Ja, ódi meg béjembé akkor kéne, ha embert akarnék ölni és maffiózó lennék, nem törvénytisztelő állampolgár. Arról nem beszélve, hogy hogy néz(ett szerencsére, befejezték a gyártását, rájöttek, hogy ezért LEGALÁBB haditörvényszék jár) ki a z4-es? mint valami összegyűrt papírlap, amiből "ez jött ki". NEvetséges. E90-es hátsó lámpáit meg bangle "mester" elcsórta a daewoo lanosról. Gratula hozzá.
Ódinak meg ki tervez? Nem Walter Da Silva? Jabocs. Nem az Alfától ment a szejathoz utána meg az ódihoz, igaz? Akkorjó. (Arról ne beszéljünk, hogy az összes közepes audinak, a3-a4-a5-a6-nak ugyanaz a központi computere, semmi gond. nem szánalmas, á dehogy. Még szoftvert se sikerült cserélni, az RS4-ben más az indítóképernyő asszem. Wow! Innováció a köbön! )

És akkor ezzel a képpel búcsúznék...

Alfacity, Esztergom, 2008 április 12:

Azok ott mind szar alfák...

Itt megtalálható az összes itt készített képem:

Kérlek Jelentkezz be vagy Regisztrálj hogy lásd a rejtett tartalmat.

• 0

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
tök feleslegesen irtál megint ennyit, mert az alfában is kell cserélni dolgokat 50 000 kilométerenként ha úgy használod...már bocs...nehogymár azt mondd nekem hogy egy alfa kibír 1-2 évet simán úgy hogy közben szét taposod a belét!(nem pörgeted leszabájzásig) mindegy... a képet meg nem tudom miért mutattad meg, szép meg minden... Egyébként ha már itt tartunk talán az alfáknak szoktak Wörthersee-ben világhírű találkozót rendezni minden évben???

hát szerintem NEM! Ezen a kiállitáson több száz ezer dajcse(általad fos/sz*r/ganénak emlitett) vágen, több száz ezer emberrel. NEM véletlenül a világ legnagyobb autós/tuningos fesztiválja te magad irtad pár alfáról h hengerfejesek emg mittomén mi bajuk van...hát elég gáz az is!!!
jah és ezek az autótulajdonosok akik ide kimennek és kiviszik a dajcse vágenjeiket, büszkék arra az autóra, amit ők vagy esetleg egy cég szakemberei raktak össze! wink.gif

Egyébként érdeks hogy külföldön egyre több olasz német autóval jár, és egyre több német olasz autóval jár!mindegy nem fogok vitázni arról hogy meik nemzet autója a legjobb, mert ilyen nincs...

• 0

balu1977

balu1977

"Fordítva vetted be a gyógyszered?"

• Törzstag
  • 5
  • 3349 Hozzászólás
  • 1 köszönet
  • Lakhely:felvidék
Most miért kellett igy kirohanni, nemtom. Nekem speciel tetszenek az alfák általában de mindennapi használatra nem kéne, mert nem a megbizhatóságukról hiresek. Elég ha csak elolvassátok a népitéleteket a totalcaron. Ettől függetlenül én azt mondom mind1 milyen autó,mert vagy beválik vagy nem. Volt már sok autóm,most speciel 95-ös compact 1.8ti-m van,igaz kicsit 3munknak szűkös,de meg vagyok vele elégedve.
  • 0

Chipi

Chipi

The Hangover

• ViP
  • 5
  • 2801 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Én nem értem, egyátalán nem azt írtam, hogy szarok az alfák.
Csak annyit írtam (amit töröltek) hogy kicsit unalmas már hogy minden autós fórumban ez megy!
Nem is fogom olvasni, ezt a fórumot, ahogy viking is kérte, mert hát én egy szar alak vagyok, mert nincs alfám!

Ajánlom figyelmedbe:

És a 200.000km feletti használt ódika hiányolod! Tessék: 400 db

• 0

offa55

offa55

Azonosítatlan Gépíró

• Veterán
  • 1
  • 2454 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Látom te csak rákerestél arra a 200ezer km feletti használt Audira. Nálam csak 399 találat van smile.gif
3. hirdetés kapásból ilyen, idézem: "Eladó Audi 80-as bontásra" 4. se jobb: "Audi 80 1.6 diesel Hengerfelyes, de üzemképes állapotban." Igen jól látod, hengerfejes, ly-vel írva! Biztos valami agyoniskolázott lomtalanító egyed autója.

Totalcar népítéletek... Nem erről beszéltünk eddig? A végtelenségig gyötrik az autót aztán csodálkoznak ha tönkremegy. Más autó is tönkre megy az ilyen használattól. Ennek pedig az lesz a vége, hogy születnek a hozzá nemértők ítéletei az Alfákról. Mondtam már egyszer valamelyik témában. Aki nem ért az autókhoz, az ne vegyen Alfát.

Amúgy ez tényleg igaz, hogy az olaszok német autókkal járnak. Elég sokan választják a BMW-ket Mercedes-eket meg Audikat. De nem a VW-eket. Nagyon keveset látni belőlük olaszban az előbb említett német márkákhoz képest.

Felesleges vitázni! Kétszer annyi hozzászólást meg tudnánk írni ebben a témában, hogy "Melyik autó a jobb?", mint amennyi összesen született eddig a fórumon.
Van olyan autó amelyik tökéletes, soha nem romlik el, örök életű? NINCS
Amíg emberek tervezik, gyártják, építik össze az autókat, soha nem lesz olyan autó ami hibátlan. Ez úgy van mint az embereknél. Senki sem tökéletes, épp így egyik autó sem lehet az. Mindegyiknek megvannak a maga előnye, hátrányai, felesleges is összehasonlítani őket egymással. Még két, közvetlen egymás után gyártott azonos márkájú, típusú autó sem egyforma. Ez később még jobban észrevehető a használat miatt.

Szóval felesleges... Nincs értelme ezen összezördülnünk.

• 0

TrueMaster

TrueMaster

Ninja

• Támogató
  • 1
  • 1664 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Ez mind szép és jó csak az a helyzet hogy ma már az autókat 5 évre és 100ezer km-re gyártják...
Ezek a mai autók már nem olyanok mint régen és az a legjobb hogy már úgy vannak összerakva a legújabb autók hogy még véletlen se tudjál belepiszkálni... lassan már az izzókat is csak szervízben lehet kicseréltetni mert úgy csinálják meg hogy azt se tudd otthon kicserélni dry.gif
  • 0

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
pölö: Renault.

van valami speckó kulcs ami kell az ótó szétszereléséhez, olyat pedig csak frankón a márkakereskedésekben lehet találni... max bemész vhova aztán lopsz egyet biggrin.gif
  • 0

TrueMaster

TrueMaster

Ninja

• Támogató
  • 1
  • 1664 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Vagy Opel biggrin.gif
H Astránál úgy kel első izzókat cserélni hogy a kereket is le kell szedni onnét lehet egy kis ajtón keresztül kicserélni.... ennél bonyolultabbul meg sem lehetett volna oldani.
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó