Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Illegális, legális átalakításokAvagy mit szabad és mit nem?

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
11 válasz erre a témára

DriftKing

DriftKing

Ninja

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 1540 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
  • Lakhely:Gumifüst, benzingőz
  • Érdeklődés:Drift, tuning, verdák, számítógép, zene, csajok...
ha valaki tudja, hogy hol találok olyan leírást, törvénygyűjteményt, amiben benne van, hogy milyen átalakításokat lehet a kocsin végezni, és mit nem, annak nagyon örülnék, még jobban, ha ide is írná smile.gif
  • 0

nightlife

nightlife

The Godfather

• Elit
  • 0
  • 1736 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Kiskunyhóháza
Üdv!

Ennyit találtam:

Kérlek Jelentkezz be vagy Regisztrálj hogy lásd a rejtett tartalmat.

Érdemes átböngészni a hozzászólásokat.
  • 0

csempész

csempész

Anya megengedte

• ViP
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 841 Hozzászólás
  • 1 köszönet
Egy kis okosságot ide irok néked, ezt a törvényt a 35/2000 Bm rendelet tartalmazza!

A rendszámtábla érvénytelenítése és a forgalmi engedély helyszíni elvétele:

84. § (1) A rendőr a forgalmi engedélyt, illetve az ideiglenes forgalomban tartási engedélyt a helyszínen elveszi, ha
a) járművet a külön jogszabályban meghatározott engedély nélkül átalakították;

Ezért arra kérlek, hogy jól gondold át az átalakítást, hisz a gépjármű lefóliázása is (abban az esetben, hogy ha a vezetői és az anyós ülés melletti ablak is) átalakításnak minősül, nem beszélve a kerekek nagyságáról.

Tehát ha a gépkocsit átalakítod érdemes KPM-es vizsgálatot kérni rá( esetleg véleményt kérni az átalakításról), és ha megfelelőnek értékelik akkor utána nyugodtan kocsikázhatsz.
  • 0

DriftKing

DriftKing

Ninja

• Veterán
  • 0
  • 1540 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Gumifüst, benzingőz
  • Érdeklődés:Drift, tuning, verdák, számítógép, zene, csajok...
köszönöm a tippeket!
kár h ennyire le van szabályozva Magyarország...
  • 0

kunad

kunad

Jómunkásember

• Veterán
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 198 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Miskolc
A témában engem is érdekelne, konkrétan a kipufogórendszer átalakításáról egy-két dolog. Pl hogyan lehet, értem azt kidobnám a középső dobot, lehet e ilyet. Ha katalizátor megvan számít e hogy a többi része miből áll és hogyan. Müszakin vagy zöldkártyán belekötnek e vagy a lényeg csak a katalizátor megléte?
  • 0

nightlife

nightlife

The Godfather

• Elit
  • 0
  • 1736 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Kiskunyhóháza
Nyugodtan leveheted bármelyiket de a műszakira is és a zöldkártyára is vissza kell tenni.Hacsak nincs ismerettséged valamelyik vizsgabázison.
  • 0

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Viharsarok
Hali!

Nos erről én is tudok egy pár dolgot:

pl. ha jól tudom neont, és egyéb világító pajkosságot, csak engedélyel lehet kirakni autóra.

jah és a középdobról meg a kipufogó rendszerről annyit hogy van egy megengedett decibel szint amit, ugye be kell tartani, a középdob és ezek kivételéről, pedig anynit, hogy addig lehet igy, mig nem megy vizsgára vagy nem látja meg rendőr.

CO2 kibocsájtás miatt. (ha jól tudom) wink.gif
  • 0

kunad

kunad

Jómunkásember

• Veterán
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 198 Hozzászólás
  • 0 köszönet
A CO kibocsátásért a katalizátor felelős nem? A dobok a hang csökkentését szolgálják. Vagy rosszul tudom? huh.gif
Sport hátsó dob belefér a műszakiba, vagy aztis vissza kell tenni akkorra?
  • 0

Daniels

Daniels

Gumiszoba Szökevény

• Veterán
  • 7
  • 4772 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Viharsarok
"középső dobot" te erről beszéltél ami ha jól tudom azt a célt szolgálja hogy az elégett üzemanyag, probléma mentesen távozzon.

viszont ha kiszeded a középsődobot, akkor valami iszonyat jó hangja lesz, úgy fog durrogni... huhúúú
Haveromnak van egy zasztavája, kiszerelték a középső dobot, meg még alakitottak egy kicsit a rendszeren, aztán kb ilyen fél méteres lángokat lőtt. biggrin.gif (ugye nem kell elmagyaráznom h miért) biggrin.gif
  • 0

kunad

kunad

Jómunkásember

• Veterán
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 198 Hozzászólás
  • 0 köszönet
igen ez lenne a cél biggrin.gif nekem múltkor le volt szedve minden, csak katalizátor nem. Jó hangja volt wink.gif de a lángok emiatt elmaradtak...
  • 0

gabcsy

gabcsy

Pelenkás

• Felhasználó
  • Pipa
  • 0
  • 9 Hozzászólás
  • 0 köszönet
akkor irom mit hogy szabad csinálni mivel nekem is tuningom van. Na szóval Szabad spoilerezés ezalat értem az első hátsó lököst és a küszöböt. A tuning témába csak ezt az egyet engedélyezik. Nem szabad a kerekekre nyomtávszélesitést rakni. sportdobot, neont, sportlégszűrőt. A kerekeknek a méretét nem nézik(de azért egy trabantra vagy egy ijen tipusura nem kell felraknai egy 19 vagy 20 colos felniket 225/30 as gummikal biggrin.gif A fóliázást meglehet csináltatni hejenkét 30000 HUF engedélyel együt persze ha a rendőrök akarnak ugyis belekötni. Ezeket amit leirtam nyugottan fellehet rakni bárkinek csak ha müszakira viszi akor tuti h megbukik. laugh.gif
  • 0

enisz

enisz

"Fordítva vetted be a gyógyszered?"

• Kitiltott
  • 1
  • 3301 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Magyarország
autóra lehet rakni akármit, amit egy legális nagykereskedelemben lehet kapni (mondjuk egy boombastikban). már csak azért is, mert ugye fizeted utána az adót... dry.gif ha shufni tuning tütüre gondoltok (például saját magadnak toldod meg a motorháztetőt morcosítás céljából) azon ugyebár nincs adó, feribácsi ezt nem nézi jó szemmel (meg úgy az állam). na már most azt le sem tudod műszakiztatni.

szal szerintem nincs olyan, amit ne lehetne leműszakiztatni (!persze legális úton beszerezve!)
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó