Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Simpla Orbtutorial 1

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
3 válasz erre a témára

Flegeton

Flegeton

Vicces Fiú

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 2
  • 793 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Nem vagyok híve az photoshopos tutorialoknak de haver megkért hogy csinálja k párat a fórumába és gondoltam kirakom ide is!
Elöször egy 1xü ORB ot csinálok ami szerintem nem nehéz láma jelölteknek se! (elkészítési idöt mértem és 2 perc alat volt 8) )

CTRL + N új lapot nyitunk és fehér az alap háttérszin.
Majd új réteget veszünk fel (SHIFT + CTRL + N), és elhejezünk rajta egy kört (SHIFT et nyomod és méretezed a kört, igy szabályos lessz, szine nálam fehér).
Ha nem sikerült középre akkor CTRL + T és középre rakod és ENTER)
Most a rétegen jobb klik és keverési beálítások (ha nem magyar verziod van akkor RAKD fel, egyébként ott is az utolso helyen lessz)

Vetett árnyék pipa - globális fényt nem használunk!! - és 90 fokosan jön a fény - Távolság 0 (aminél mindegy hány fokos a fény de lehet hogy majd továbfejleszök a tutorialt és szökség lehet rá) - Méret nálam 27. A képen jelöltem miket álítottam be!

Következö a Külsö megvilágítás (ez azért kell hogy ne legyen anyira pixeles a széle lehet mással is megoldani de én ezt szeretem) Szin Fekete (a domborítás és árnyék miatt) - Terjesztés és Méret 10 10 .

Belsö ragyogást ugyanígy!

Most a bevetés és domborítás Méret: 60 Lágyítás: 10 Árnyalás/ szög 0 és nem használom a globális fényt.

Körvonal: Méret 1 Szintömörség 50% szín: Fekete

Nekem most így néz ki!

Új réteg (SHIFT + CTRL + )
0099FF szinel kirakunk egy kört és CTRL + T vel méretezük amig meg nem felel számunkra.
Nekem:

Meny ezen a rétegen Keverési beálítások.
Belsö árnyék Távolság 10, Méret 15

Ezzel vége ezeknek a beálításoknak!
ezzel kijelöljök a kört és új réteget veszünk fel!
alapbol a vödör van helyette de lenyilik és a szinátmenetet kell használni!

És igy használjuk! (hogy olyan távolságról tudjuk húzni kicsinyíteni kell a képet+ALT és 1 klikk)
Fentröl húzzuk és nyomva tartjuk a bal gombot az egéran ha leértünk akkor felengendni és kész (ha közben nyomjuk a SHIFTet akkor egyenst húz)

Nekem ilyen lett!

Ezután CTRL + T és kissebre veszük ugy mint a képen!(utána ENTER)

Új réteg és válaszuk ki az elipszis kijelölöt!

Kijelölünk az új/tiszta rétegünkön egy elipszist és megint a szinátmenetet használjuk.

Hasonlot kell kapnunk (többx is meg lehet ismételni és alulrol fölfele is de az ne legyen erösebb a felsönél)

Ezután a 3as rétegre megyünk (nekem) és ott kérünk új réteget.

Amit most csinálunk erre a rétegre az a két üveghatású réteg alatt lesz, szal kihat rá az efekt.
(Ja és ide lehet szövegtöl kezdve mindent rakni)
Én gyorsan egy ilyen mancsot raktam és ezzel be is fejeztem ezt a tutorialt.

Ez a végeredmény 11 es minöségben! (azt is meg kell jegyeznem, hogy ha egy bizonyos méretben akarom használni a kész ORB ot akkor azt nagyobba kel elkészíteni hogy ne legyen pixeles a széle, meg lehet oldani máskép is de én ezt szeretem)

Ide meg jöhetnek a ti munkáitok ezen tutorial alapján!
Kérdéseket is fel lehet teni, max leszidlak hogy mit nem lehet érteni!
(olyan kérdésekel hogy hogy hogy lehet a másik rétegre váltani ne zaklasatok)
És ha lesz még rá igény akkor következönek egy durbább orb ot csinálunk, vagy random villámot!
  • 0

LordWolf

LordWolf

Jómunkásember

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 137 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi

Kérlek Jelentkezz be vagy Regisztrálj hogy lásd a rejtett tartalmat.

Kissé gagyi lett a rátét, de hát nem nagyon értek a PShez smile.gif Kösz a tutort
  • 0

xXJoCXx

xXJoCXx

Anya megengedte

• Kitiltott
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 890 Hozzászólás
  • 0 köszönet
ha a 2. réteget a tutorban kicst elmossnátok lehet élethűbb lenne most per pill nem tom megcsinálni mert mek el itthonról de ha lesz időm nekiugrok a tutornak...addig próbáljátok ki az ötletemet (nem muszály biggrin.gif ) de naon szürreális,nem élethű a homályosítás nélkül sztem....
  • 0

3cHo

3cHo

Citromdí­jas

• Kitiltott
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 240 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Nagyon jó eza tutorial köszönöm!!!
ÍMÉ AZ ENYÉM: